تبلیغات
حماسه عشق - مداومت بر زیارت عاشورا

بكوش تا خیر دنیا و آخرت را در خواندن مستمر زیارت عاشورا به دست آورى كه اول صبح هر روز فضیلت خواندن آن مى باشد. در حالات شهید محراب آیت اللّه اشرفى اصفهانى نقل شده است كه 60 سال مستمر هر صبح پس از نماز به قرائت آن مى پرداخته است . اگر هر روز نمى توانى برنامه اى تنظیم كن كه هفته اى سه بار آن را بخوانى . و بعد كه بدان عادت كردى كم كم آن را در روزهاى دیگر هم بخوان باشد تا ان شا اللّه با امام حسین علیه السلام محشور گردى .
در فضیلت زیارت عاشورا همین بس كه از سنخ سایر زیارات نیست كه به ظاهر از انشاء و املاى معصومى باشد (هر چند كه از قلوب مطهر ایشان چیزى جز آنچه از عالم بالا به آنجا برسد بیرون نیاید) بلكه از سنخ احادیث قدسیه است كه به همین ترتیب از زیارت و لعن و سلام و دعا از حضرت احدیت به جبرئیل امین و از او به خاتم النبیین رسیده و به حسب تجربه ، مداومت آن در چهل روز یا كمتر، در بر آورده شدن حاجات و نیل به مقاصد و دفع دشمنان بى نظیر است .
صفوان مى گوید امام صادق علیه السلام به من فرمود: مواظب باش بر این زیارت (عاشورا) پس به درستى كه من ضامن قبولى زیارت كسى هستم كه از دور و نزدیك این زیارت را بخواند و سعى او مشكور باشد و سلام او به آن حضرت برسد و محجوب نماند و حاجت او از طرف خدا بر آورده و به هر چه كه خواهد برسد و خدا او را نومید بر نگرداند.
اى صفوان ! این زیارت را به این ضمان یافتم از پدرم و او از پدرش ... و او از امیرالمؤ منین و او از رسول خدا و او از جبرئیل و او از خداى تعالى نقل نمودند كه خداوند عزوجل به ذات مقدس خود قسم فرموده كه هر كس حسین علیه السلام را به این زیارت از دور و نزدیك زیارت كند، زیارت او را قبول مى كنم و خواهش او را مى پذیرم ، به هر قدر كه باشد و خواسته او را بر مى آورم پس ، از حضور من نومید بر نمى گردد و او را با چشم روشن و حاجت بر آورده شده و فوز جنت و آزادى از دوزخ بر مى گردانم و شفاعت او را در حق هر كس كه شفاعت كند مى پذیرم . (جز در مورد دشمن ما اهل بیت ).

منبع :

مأ خذ پیشین و خلوتى با خویش ، ص 83

(در كتاب شریف مفاتیح الجنان در این رابطه داستان هاى آموزنده و جالبى ذكر شده است كه طالبین مى توانند بدان رجوع نمایند)طبقه بندی: زیارت عاشورا،
برچسب ها: مداومت بر زیارت عاشورا،

تاریخ : شنبه 1 آذر 1393 | 08:56 ق.ظ | نویسنده : طلبه سادات | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.